Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Podivuhodné Vánoce

Co všechno se může stát na Štědrý den dvěma sestřičkám, které doma nechtějí pomáhat, zlobí a zajímají se jen o dárečky, se dozvěděly děti v mateřské škole v pátečním divadelním představení, které nám zahrála paní herečka a její dřevěné loutky z Divadla U plotny. Je to příběh jedné obyčejné rodiny, dvou nezbedných sestřiček a Vánoc, které se někam ztratí, a ony se je vydávají hledat. V průběhu putování si užijí spoustu legrace a zároveň nacházejí to pravé kouzlo Vánoc. Společné zpívání koled bylo příjemným strávením adventního času.

Podivuhodne Vanoce 2019

Podzim v mateřské škole

Nový školní rok je v plném proudu a třída Stromků z mateřské školy si užívá podzimní vycházky do lesa. Děti jsou nejenom nápadité, ale i pracovité. Při našem putování po lese, vymýšlí různé hry jako třeba cvrkání kuliček do důlku, sbírají houby, kreslí přírodninami anebo pomáhají s hrabáním spadaného listí. I nadále si budeme užívat zbývající podzimní dny, než nám nastane doba adventu a napadne náš vysněný sníh.

Podzim skolka 2019 1

Podzim skolka 2019 2