škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Mateřská škola

Kvido a strašidelná škola

Vánoční prázdniny utekly jako voda a na děti ihned po návratu do mateřské školy čekala pohádka divadelní společnosti Divoloď. Divadelní představení s názvem Kvido a strašidelná škola zavedlo děti do Chrochtákova do rodiny Rypáčkových. Zvídavé prasátko Kvido Rypáček se vydalo do světa a v Hloupětíně se zasloužilo o záchranu školy od zlého ducha. Všem v Hloupětíně se tak navrátil jejich zdravý rozum. Pohádka byla doprovázená písničkami, při kterých děti tančily, tleskaly a dupaly s takovou vervou, že v knihovně pod námi musely určitě nadskakovat i knihy na policích.

KvidoRybicky

Mikuláš s Ježíškem u Broučků

Adventní čas ve třídě Broučků začal příchodem Mikuláše, anděla a čerta. Děti si pro Mikuláše připravily krátké básničky a Mikuláš děti odměnil balíčkem s dobrotami. Děti za to slíbily, že se v příštím roce polepší. V dalším týdnu jsme se sešli společně s dětmi a jejich rodiči na předvánočním posezení. Rodiče si s dětmi vyrobili malé dárečky, společně jsme si zazpívali koledu, došlo i na  malé občerstvení. V posledním týdnu nás také navštívil Ježíšek a přinesl dětem spoustu nových hraček. Je vidět, že u nás v Broučcích máme přeci jenom hodné děti…

Přejeme všem zaměstnancům, rodičům i dětem krásné Vánoce, zdraví, štěstí a spokojenost v novém roce.

Mikulas Broucci 2018Rodice Broucci 2018Jezisek Broucci 2018