škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Slet čarodějnic a čarodějů

Jako již tradičně i letos naše třída Rybiček uspořádala čarodějnický bál. K filipojakubskému ohni se slétlo hodně čarodějnic a čarodějů z různých koutů světa. Čekaly na ně úkoly v podobě létání na koštěti, přeskakování ohně, hod ropuchou a běh v sedmimílových botách. Uvařili jsme lektvar na proměnu v žábu. Lektvar byl sice chutný, ale nefungoval, žádná čarodějnice ani čaroděj se neproměnil. Zazpívali jsme si písničku Pět ježibab a posilnili se žížalami. Nakonec nejvyšší čarodějnice Veromanda rozdala čarodějnické vysvědčení. Čarodějnické dopoledne se nám vydařilo a už teď se těšíme na další filipojakubskou noc.

Slet 2019