škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Slet čarodějnic a čarodějů

Jako již tradičně i letos naše třída Rybiček uspořádala čarodějnický bál. K filipojakubskému ohni se slétlo hodně čarodějnic a čarodějů z různých koutů světa. Čekaly na ně úkoly v podobě létání na koštěti, přeskakování ohně, hod ropuchou a běh v sedmimílových botách. Uvařili jsme lektvar na proměnu v žábu. Lektvar byl sice chutný, ale nefungoval, žádná čarodějnice ani čaroděj se neproměnil. Zazpívali jsme si písničku Pět ježibab a posilnili se žížalami. Nakonec nejvyšší čarodějnice Veromanda rozdala čarodějnické vysvědčení. Čarodějnické dopoledne se nám vydařilo a už teď se těšíme na další filipojakubskou noc.

Slet 2019