škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Kvido a strašidelná škola

Vánoční prázdniny utekly jako voda a na děti ihned po návratu do mateřské školy čekala pohádka divadelní společnosti Divoloď. Divadelní představení s názvem Kvido a strašidelná škola zavedlo děti do Chrochtákova do rodiny Rypáčkových. Zvídavé prasátko Kvido Rypáček se vydalo do světa a v Hloupětíně se zasloužilo o záchranu školy od zlého ducha. Všem v Hloupětíně se tak navrátil jejich zdravý rozum. Pohádka byla doprovázená písničkami, při kterých děti tančily, tleskaly a dupaly s takovou vervou, že v knihovně pod námi musely určitě nadskakovat i knihy na policích.

KvidoRybicky