škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Kouzelný zvoneček

První divadlo v tomto roce děti velmi pobavilo. Herci byli dobře naladěni a dobrou náladu přinesli i nám. V pohádce se představilo více loutek a tentokrát jsme měli loutkoherce i z našich řad – Emu Drtinovou a Štěpána Pilaře, kteří bránili loutky vlastním tělem před paní, která předstírala, že jim chce loutky vzít. Ostatní děti je povzbudily veselým smíchem a samozřejmě potleskem. Jak už to bývá i t této pohádce vše dopadlo dobře. Děti si zazpívaly, zatleskaly, zasmály se i zadupaly. Doufám, že všechny knížky v knihovně pod námi zůstaly na svém místě, protože při zpívání a dupání se do toho opravdu opřely. Zkrátka užily si pohodové páteční dopoledne.

Kouzelny zvonecek 2018