Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat. Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání. Opáčil jsem, že oni nepochopili život. (John Lennon)

Hliník se recykloval do hutí

V letošním školním roce se do sběru hliníku zapojilo 36 žáků a dohromady sebrali 140 kg.  Pomerančové kůry děti odevzdaly 56 kg. Nejpilnějšími sběrači v obou soutěžích byly tradičně děti 1. stupně, ale o vítězná místa se podělily s žáky 2. stupně. Na ty nejlepší čekala pěkná odměna v podobě balíčku plného dobrot a  všichni ostatní byli za snahu oceněni sladkou maličkostí.

Pořadí nejlepších:

Hliník:
1. Václav Pražák 7. třída 33 kg
2. Petr Mačina 6. třída 14 kg
  3. Linda Heinová 3. třída 13 kg

Kůra: 1. Hana Kahounová 2. třída 9 kg
  2. Jan Křemen 7. třída 6 kg
  3. Tomáš Cetlovský 3. třída 5,6 kg

Celkové výsledky soutěže:

Do soutěže ve sběru hliníku se zapojilo 72 škol. Byly to školy všech stupňů (MŠ, ZŠ i SŠ) ze středočeského a jihočeského regionu. Naše škola se umístila na 29. příčce celkového pořadí a na pomyslném prvním místě mezi jihočeskými školami.

aluminium2010