Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš. (Steve Jobs)

Dospělej není zlej

Nudíte se? Také vás prázdniny vykolejily se zaběhaného rytmu? Snad se také už netěšíte na tu každodenní „buzeraci“?

Nebojte, čas je neúprosný běžec a všichni se už brzy dočkáme. Připraveným štěstí přeje, říká lidová moudrost. Kdo nechce mít v září z mozku jenom měkkou z maggi kostku, měl by sáhnout po knize. No, může to být i knížečka. Učebnice ne! Říkám po knížce!

Někdo má rád hady, někdo v lidech stále hledá klady, může být i o hradech. Zkrátka proti gustu žádný dišputát. Každý najde správný brus pro svůj mozku šedý kus. A kdo se na nás učitele netěší a říká, že on by mohl prázdniny celý rok, pro toho jsem našel extra dobrý čtení. Ta knížka se jmenuje Kostkovaný ideály. Vyšla v roce 1999 v Praze. Nakladatelství se skrývá za tajemným slovem Amulet. Tenkrát stála bez koruny stovku, my ji oprášili v Levných knihách za třicet devět, ale určitě ji najdete i v knihovnách.

Je to výběr poezie takových kabrnic a kabrňáků jako jsou Milena Lukešová, Zdeněk Svěrák, Jirkové Suchý a Žáček a další. Knížka má přídomek Breviář pro teenagery. Básničky psali pro nás náctileté. Někdo má štěstí, že se nedávno narodil, někdo zůstává mladý po celý život.

Pro extra tvrďáky jsem vybral na ukázku rýmy pana Zdeňka Svěráka, které vysvětlují název tohoto článku. Myslím, že po jejich přečtení je hned o čem přemýšlet a mozek nekrní.

Ahoj ve škole.

Zdeněk Svěrák