Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

MŠR potřetí

Ve čtvrtek 18. března zasedala již potřetí v tomto školním roce Malá školská rada. Byla svolána mimořádně, a to na přání žáků páté třídy. Ti zjistili, že přespolní žáci, kteří přijíždí autobusem a přichází do školy dříve, než se otevírá, jim lámou háčky v šatně.

Celá tato záležitost byla projednána a jeden z obviněných se přiznal a je ochoten uhradit škodu, kterou napáchal. Všichni souhlasili s tím, že podobné případy by se neměli řešit nějakým opatřením, které postihne všechny, kteří musí například do školy dojíždět, ale vždy musíme hledat konkrétní problém a trestat ty, kteří poruší pravidla.

Všichni radní, ale nejen ti, by měli mít oči otevřené, poukazovat na problémy a přestupky. Měli by navrhovat řešení.  Nesmí ale zapomínat na dobré skutky a úspěchy svých spolužáků i školy jako celku.

Další schůze Malé školské rady se uskuteční 8. dubna, a proto si připravte své návrhy, poznámky a připomínky k životu naší školy.
Lukáš Strejc

parliament5