Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Spring Day 2006

People are very clever, but war is clever – never.
mandloň Květen má většina lidí spojen se záplavou květů v přírodě. Letos to šeříky do 8. května nestihly. Přesto žáci druhého stupně Základní školy v Chotovinách přemýšleli o tom, co pro ně znamená slovo mír, když vyrůstají v zemi, které se válka již tak dlouho nedotkla. Loni jsme u příležitosti Spring Day zasadili mandloň a letos, jak vidíte, krásně vykvetla. Stihla to do 9. května – Dne Evropy.  Inspirovala nás, a proto jsme přidali pár veršů k básni o míru.
Afrika Ne všechny děti mají to štěstí žít v míru a blahobytu. Prvním krokem ke zlepšení jejich situace jsou informace o jejich bídě a nadějích, které se dostanou k těm dětem i dospělým, kteří to štěstí měli. Proto se zástupci tříd prvního stupně naší školy vydali do Českých Budějovic a zapojili se do projektu Nejsme sami na světě – co si přeji já, co kamarádi v Africe. Byli úspěšní a jejich plakát na dané téma bude vystaven v Bruselu. Doufáme, že i tahle kapka pomůže rozhýbat kola rozvojových programů určených ku pomoci našim kamarádům v Africe i jinde na světě.