Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok. (Martin Luther King Jr.)

Soutěž Ekosystémy Táborska

V úterý 25. září se v Botanické zahradě SZeŠ Tábor ve spolupráci s Ochranou fauny  Votice konala soutěž pro žáky základních škol Poznej ekosystémy Táborska. Soutěžilo se ve 3 kategoriích podle věku a úkolem soutěžících bylo na 7 stanovištích různých biotopů plnit zadané úkoly jako poznávání rostlin a živočichú, prokázat znalosti ze vztahů mezi organismy v daných biotopech a zodpovídat otázky formou testu, křížovky nebo hádanky. Nejlepší vědomosti naši žáci prokázali v tématu Lesní ekosystémy a Ekosystémy lidských sídel, nejobtížnější a nejméně poznané, v němž nebyli příliš úspěšní, bylo téma Ekosystém stojatých vod - rašeliniště. V konkurenci 20 družstev ze 6 škol obsadili naši žáci dvě 3. místa, a to v kategorii 6.-7.třída ve složení  M. Burdová, V. Chalupský, L. Strejc a L. Zelená a v kategorii 8.-9. třída ve složení M. Kment, D. Křížka, B. Voráčková a I. Svatošová. Děkujeme nejen těmto žákům  za pěkné umístění a dobrou reprezentaci  školy, ale i ostatním našim zúčastněným. Snad jen škoda, že soutěž měla malý ohlas mezi školami. Z názorů našich dětí vyplynulo, že se jim soutěž líbila, byla zajímavá a přinesla jim i nové znalosti. Děti také měly možnost prohlédnout si skleníky botanické zahrady a podívat se, které vzácné a zajímavé rostliny se zde pěstují. Nejcennějším exponátem, botanickou raritou je zde wollemia vznešená. Jděte se na ni podívat!

Ekosystémy