Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Poznej a chraň - 26. ročník

Znalosti přírody prověřovali žáci základních škol na dalším, již 26. ročníku soutěže Poznej a chraň. Koná se v krásném okolí řeky Lužnice na Harrachovce poslední zářijovou nebo první říjnovou sobotu. Ta letošní připadla na 4. října. Ve třech věkových kategoriích letos soutěžilo přes 50 tříčlenných družstev.

Ani ranní chlad u řeky a čekání na zahájení soutěže nekazily dětem dobrou náladu a všichni nedočkavě očekávali odstartování soutěže, ke kterému došlo deset minut po 9. hodině. Zhruba v 5 minutových intervalech se družstva vydávala na trasu dlouhou asi 3 km a děti řešily 25 otázek zaměřených na ochranu živočichů a rostlin a na 4 stanovištích poznávaly konkrétní přírodniny. Zvládnutí celé trasy s vyplňováním úkolů zabralo zhruba hodinu. Pak bylo ještě třeba počkat na ostatní družstva, na obodování a závěrečné vyhodnocení, kdy si každý tajně přál být mezi vítězi.

Naši školu reprezentovali chlapci 7. ročníku Tomáš Cetlovský, Jakub Fiala a Martin Kohout. Kluci přistupovali k soutěži zodpovědně, s chutí a odhodláním umístit se co nejlépe. Konkurence byla velká, každý se snažil být lepší než ostatní, a tak s 8. místem mezi 16 družstvy jejich kategorie byli naši sedmáci spokojeni.

Děkuji jim za zájem a nadšení, se kterým do soutěže šli, a také za pěkný výsledek, kterého dosáhli. Věřím, že si svůj výkon budou chtít nejen zopakovat, ale ještě vylepšit v příštím ročníku soutěže.

Poděkování také patří paní Cetlovské a Kohoutové, které zajistily dopravu na místo konání soutěže.

woodenheart