Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

Marcipánová pohádka

Ve čtvrtek 22. listopadu ráno všichni prvňáčci seděli natěšení ve třídě a čekali, kdy už vyrazí na vý­let. Po několika větách o chování a o Žižkovi se rychle oblékají a hurá na vlak. V Táboře prochá­zejí podchodem a už si všímají so­chy v parku. Některé názvy ob­chodů si předčítají. Diví se, co je v Táboře škol, bank, léká­ren, zlat­nictví. Konečné dorazí do Muzea čokolády. Hned se jich ujímá paní průvodkyně a vede je do pohádko­vého světa. Děti po­znávají vílu Amálku, Jeníčka a Mařenku. Radek bravurně vy­práví O Červené karkulce. A už jsme v džungli mezi kakaovníky a pozorujeme lodě, jak odváží ka­kaové boby do jiných zemí. Z přístavů je převážejí vlaky do měst a odtud putují auty do čoko­ládoven.

Do sklepa šli někteří s obavami, ale permoníci jim za odměnu vyprávějí o kutání čoko­lády. Horší bylo navštívit pohád­kové peklo. To už se děti držely jako klíšťata. Čerti se povalovali v pekle a divili se, kdo je přišel navštívit. Po scho­dech nahoru vy­běhli kluci i holky jako šipky. A už sedí v dílně, na stole před sebou mají válečky nej­různějších barev. Pouští se do tvo­ření a hele, už na nás kouká čertík, koník, ježek nebo příšerka. Mode­lína také moc chutná, nejlepší je červená. Není to modelína, ale marci­pán. Vytvořené postavičky pomá­hají velmi ochotné paní dětem za­balit a ještě uložit do krabice. Jaké by to bylo neochutnat v čokoládovně teplou čokoládu. Zlato získává bílá. Ještě pár dárečků a už se vracíme na ná­draží. Žlutý vláček motoráček už na nás čeká. Po sladkém výletě se těšíme na další.

chocomuzeum1

chocomuzeum2