Cvičné křižovatky v Chotovinách

V pátek 20. dubna k nám opět po roce zavítalo MOBILNÍ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ. Již před osmou hodinnou ráno stála na parkovišti u sportovní haly spousta dopravních značek, které upravovaly přednost v jízdě, označovaly křižovatky, přechody pro chodce atd… Cvičnou silnici ohraničovala páska uvázaná na stojanech.

Žáci 1. až 5. ročníku přijeli do školy na jízdních kolech. Pro ty, co nemohli přijet na kole, byly připraveny koloběžky. Během krásného, slunného dopoledne se postupně prostřídaly všechny třídy 1. stupně. Zpočátku bylo nutné zopakovat si znalosti dopravních značek a základních pravidel silničního provozu. Pak už jsme jen jezdili a jezdili, odbočovali, zastavovali, rozjížděli se, zkrátka trénovali.

Je velká škoda, že letos nebyli přítomni příslušníci Policie ČR. I přes tento drobný nedostatek věříme, že nám nácvik správné jízdy pomůže i na „opravdové“ silnici a stanou se z nás „bezpeční“ účastníci silničního provozu.

trafficyard