Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Piknik v trávě

Nastal červen, přiblížil se konec školního roku a na nás čekala poslední vyučovací hodina vaření. A protože červen láká svým hezkým letním počasím ven, vymýšleli jsme, jak ji strávit venku co nejpříjemněji s minimem vaření, a přitom zužitkovat a prověřit naše dovednosti. A co spojuje vše dohromady? No přece piknik!

Domluvili jsme se, co kdo připraví, a těšili se na společné hodování pod širým nebem pod lípou na trávníku u školy. Na piknikové tabuli se sešly jednohubky ve čtyřech variantách, pizza, palačinky, variace hot dogů v listovém těstě a na závěr i dort. Vše jsme zapíjeli zdravým ovocným čajem. Naše pohoštění sice nesplňovalo požadavky zdravé výživy, ale  všem nám chutnalo. To doložily prázdné talíře, plná břicha a přání po takovém výkonu si alespoň čtvrt hodinky poležet na dece. Po odpočinku nás čekal už jen krátký úklid.
Ze školy jsme odcházeli s pocitem, že jsme společné pohoštění zvládli na výbornou a ještě si užili příjemné odpoledne.

Příští rok se sejdeme už v jiném složení, ale jistě si podobný závěr školní výuky, zdokonalený a vylepšený, zopakujeme.

piknik1

piknik2