Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš. (Steve Jobs)

Příroda kolem nás

Tak se jmenoval soutěžní program, se kterým přijeli pracovníci Ochrany fauny ČR ve Voticích. Přivezli soutěžní otázky a materiál, my poskytli rozhodčí z řad deváťáků a p. uč. Veselého a hurá do toho!
Jak se jmenují luční a polní květiny, ještě nebylo tak těžké, pojmenovat houby byla zábava. Horší to bylo s určováním ptáků, či dokonce jejich vajíček, potili jsme se u určování obojživelníků a hmyzu a netušili jsme, jak nás potrápí poznat savce a určit, čím se živí. Nejvíc nám daly zabrat topografické značky a symboly. Kdo nechodí na výlety s mapou, nezná!

Vděčni jsme byli za každou drobnou nápovědu rozhodčích, ale rozhodně jsme nešvindlovali.
Svoje mozkové závity jsme bičovali k maximu a soutěživého ducha si podrželi až do konce.
Dobrou náladu a elán nám nezkazilo ani chladné a zamračené počasí.

A jak jsme dopadli?

Kat. A (1. – 3. tř.)