škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Po roce s klokanem

Minulý čtvrtek 18. března proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan, jež je součástí mezinárodní soutěže.
Soutěžilo se ve 4 kategoriích: Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Žáci 2. stupně soutěžili v kategorii Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída). Soutěž spočívala (pro obě kategorie) v řešení 24 problémových nestandardních úloh rozdělených podle obtížnosti do 3 skupin po 8 úlohách s bodovým ziskem 3, 4 nebo 5 bodů. Celkem se zúčastnilo v kategorii Benjamín 31 žáků a v kategorii Kadet 20 žáků.

Zde je umístění nejlepších:kangaroo

Kategorie Benjamín:
1. Jan Křemen (89 bodů)
2. Jan Dvořák (78 bodů)
3. Antonín Dubský (71 bodů)

Kategorie Kadet:
1. Sabina Smržová (79 bodů)
2. Marie Burdová (77 bodů)
3. Lukáš Strejc (60 bodů)