škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy. (Dalajláma)

Vytiskneme si časem i školu?

Ve čtvrtek 4. dubna se konal projektový den zaměřený na 3D tisk. Letos byl určený pro žáky 6. třídy. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a pod vedením zkušeného lektora pana Petra Polívky z firmy ICTconpol, s. r. o. se pustili v učebně ICT do práce. Bližší informace o školiteli získáte na www.ictvevyuce.cz.
Po seznámení se softwarem Tinkercad si každý mohl navrhnout svou vlastní klíčenku. Než se klíčenka vytiskla, mohli jsme si zkusit navrhnout i nějakou větší věc. Ta se ale z časových důvodů už netiskla. Pan lektor odpovídal trpělivě na všetečné otázky. Probrali jsme tisk z betonu na stavbách, zjistili jsme také, jak vznikají náhradní součástky třeba do starých motorů z práškových termoplastů takzvaným spékáním. V praxi jsme viděli pracovat dnes už běžně dostupnou 3D tiskárnu Original Prusa, které se vyvíjí a vyrábí na farmě přímo v Praze již od roku 2012. Na farmě, kde tiskárny vyrábějí tiskárny. Vyváží se úspěšně do celého světa, kde získávají skvělé recenze a ocenění. Tentokrát si každý odnesl klíčenku, kterou si sám navrhnul a základní zkušenosti s 3D tiskem. Do budoucna máme však o čem přemýšlet. Znovu jsme se setkali s výsledky práce zlatých českých rukou a mozků, které nám slibují úspěšnou budoucnost a prosperitu.

Kamila Bartoňová

3D tisk 6 2024