škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Učedník, od něhož nikdy nežádáme nic takového, co vykonat nemůže, nikdy neudělá všechno, co může. (John Stuart Mill)

Virtuální realita v Temelíně

Ve středu 13. března se obě deváté třídy a osmáci zúčastnili exkurze do Jaderné elektrárny Temelín.
Poté, co jsme v Temelíně vysedli z autobusu, vešli jsme do zámečku, který slouží jako expozice. V kinosále si každý nasadil virtuální brýle, se kterými jsme podnikli unikátní Reak Tour provázející nás celým areálem jaderné elektrárny. Viděli jsme všechna zákoutí od jaderného reaktoru až po turbínu či generátor. Nakonec jsme spolu s dronem vyletěli až nad chladicí věže, které vidí každý druhý obyvatel Chotovin ze svého balkónu.
Exkurze byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se spoustu nových faktů a hlavně jsme se přesvědčili, že věda a technika nemusí být vždy nuda.
Jana Tina Kořená

Temelin exkurze 2024