škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Kolektiv jsme dobrý a učit se naučíme

V polovině října se do naší školy opět přijela podívat speciální pedagožka paní Mgr. Alena Paroubková z Českých Budějovic. Přivezla s sebou dva výukové programy. Ten první byl určen pro žáky 6. třídy a nesl název Jaký jsme kolektiv. Žáci se formou různých her a aktivit dozvěděli spoustu informací o ostatních ve třídě, nechyběly skupinové aktivity a spolupráce ve dvojicích. Druhý program byl určen pro žáky 7. třídy a jmenoval se Umím se učit. Jak už je patrné z názvu, žáci se dozvěděli něco o paměti, o vhodných metodách učení a vše si formou různých aktivit vyzkoušely v praxi.

Paroubkova 6 2023