škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Přednáška o energetice

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 jsme měli možnost si poslechnout přednášku o energetické gramotnosti. Přednášku vedl pan Štěpán Zelman z jaderné elektrárny Temelín. Během přednášky jsme mohli vznést jakýkoli dotazy, na které nás zajímaly odpovědi.
Zopakovali jsme si historii elektrické energie a elektráren, jak vznikaly, které byly první atd. Měli jsme možnost vidět, na jakých principech fungují různé typy elektráren a měli jsme možnost si v hlavě porovnat jejich ekologičnost a zda jsou pro nás některé opravdu tak výhodné, anebo by bylo výhodnější využívat ve větším množství jiné, lepší pro naše prostředí i z praktického hlediska. Přednáška byla velmi zajímavá a obohatila nás o další znalosti.

Lucie Pecková, 9. třída

Prednaska energetika 9 23