škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Přiznat si, že na něco nemáš, není slabost, ale velká síla. (Radek Jaroš)

Až budeme dospělí

Někdo by možná řekl, že zavřít oba ročníky osmých tříd do učebny ICT na dvě vyučovací hodiny a začít přednášet o dospívání, je jako jít do jámy lvové. Lektorka Alena Paroubková spolu s paní učitelkou Honzovou a Němečkovou se toho ovšem nebály, a tak jsme dne 18. dubna vyslechli přednášku na téma dospívání. Paní Paroubková se nebála dotýkat i témat, do kterých se nám zprvu moc nechtělo. Mluvit o pohlavním styku, psychickém a fyzickém dospívání nebo o pohlavních chorobách nebylo zprvu moc příjemné a atmosféra tomu napovídala, ale paní Paroubková je zkušená, do spousty jam už vlezla, tudíž po chvilce jsme s ní vešli do diskuse, která byla vlastně dost obohacující. Zjistili jsme například, co je to antikoncepce, jak probíhá těhotenství, že existuje rakovina varlat, prsu nebo děložního čípku, jak se používá kondom nebo že pohlavní papilomy se nechají přenést pouze sdíleným ručníkem. Paní Paroubková měla s sebou i spoustu předmětů. Kondomy nebo těhotenský test, takže to nebyla jen nudná přenáška, při které se pouze sedí a poslouchá. Mohli jsme se na vše zeptat, nebo si dokonce vyzkoušet nasazování pánské ochrany. Jsem ráda, že jsem se mohla přednášky zúčastnit a odnést si spoustu zajímavých informací.

Jana Tina Kořená

Paroubkova dospivani 2023