Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

NAVŠTÍVIL NÁS PYTHAGORAS

Školní kolo Pythagoriády proběhlo koncem února.

Koncem měsíce února proběhlo v naší škole školní kolo Pythagoriády. Jedná se o matematickou soutěž určenou pro žáky 6. a 7. ročníku, během níž žáci řeší 15 problémových úloh. Mezi příklady se objevují logické slovní úlohy, číselné analogie, rébusy atd.při jejichž řešení žáci využijí nejen znalosti získané ve škole, ale i logické myšlení a představivost.

Za každý správně vyřešený úkol získá žák 1 bod, tj. maximální zisk 15 bodů. Zisk 9 a více bodů je kritériem pro hodnocení „úspěšný řešitel“.

Školního kola se zúčastnilo celkem 22 žáků. Vítězem v 6. ročníku se stal Jan Křemen (10b) a stal se i jediným „úspěšný řešitelem“ na naší škole. Na 2.–3. místě se umístili: Lenka Ťoupalová a Petr Šmejkal (8b). Vítězkou v 7. ročníku se stala Anežka Krejčová (6b).

Pythagoriáda