Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Kdo byl Emil Zátopek?

Celý druhý stupeň navštívil v pátek 6. května v táborském kině Svět filmové představení Zátopek. Film pojednává o životě legendárního běžce Emila Zátopka. O tom, jak se dostal na vrchol ve své sportovní kariéře. Jak začínal s během, jak se seznámil se svojí ženou Danou nebo jak získal tři zlaté medaile na olympiádě v Helsinkách.
Film byl velice zajímavý a motivující. Emil Zátopek byl muž, který navzdory potížím, ať osobním nebo politickým, se nikdy nevzdal, který věřil ve své schopnosti, věřil v sebe sama, věřil ve vítězství. Podporoval mladé sportovce a pomáhal svým kamarádům. Byl cílevědomý, když šlo o běhání, neznal bolest. Film se mi líbil, byl o tom, jak se nebát překonávat životní překážky a jít si za svými cíli.

OlympicGames

Žáci deváté třídy