škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu. (Henry Ford)

Kdo byl Emil Zátopek?

Celý druhý stupeň navštívil v pátek 6. května v táborském kině Svět filmové představení Zátopek. Film pojednává o životě legendárního běžce Emila Zátopka. O tom, jak se dostal na vrchol ve své sportovní kariéře. Jak začínal s během, jak se seznámil se svojí ženou Danou nebo jak získal tři zlaté medaile na olympiádě v Helsinkách.
Film byl velice zajímavý a motivující. Emil Zátopek byl muž, který navzdory potížím, ať osobním nebo politickým, se nikdy nevzdal, který věřil ve své schopnosti, věřil v sebe sama, věřil ve vítězství. Podporoval mladé sportovce a pomáhal svým kamarádům. Byl cílevědomý, když šlo o běhání, neznal bolest. Film se mi líbil, byl o tom, jak se nebát překonávat životní překážky a jít si za svými cíli.

OlympicGames

Žáci deváté třídy