Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost. (Oprah Winfrey)

Exkurze do JETE

S naším devátým a osmým ročníkem jsme navštívili jadernou elektrárnu Temelín. Exkurzi jsme podnikli 19. dubna 2022. Když jsme dorazili na místo, ujala se nás mladá paní, která pro nás měla již připravenou prezentaci a výklad k ní. Dozvěděli jsme se nejdůležitější informace o Temelíně a poté jsme všichni dostali sluchátka, brýle a pokračovali s podrobnějším výkladem. Dostali jsme se díky nim na místa, kam bychom se za normálních okolností vůbec nepodívali. Po skončení byl rozchod. Mohli jsme se porozhlédnout a zjistit další informace o elektrárně. V zadní místnosti byla televize, kde se pouštěly krátké dětské filmy o Temelíně. Po skončení naší exkurze jsme se opět naším autobuse vrátili do školy bohatší o nové znalosti a zážitky.

Tereza Hrušková

nejlepsi chuva