Zjistil jsem, že většina lidí se dostane kupředu v době, kdy ostatní mrhají svým časem. (Henry Ford)

Exkurze do Národního muzea

Ve středu 20 dubna ráno v sedm hodin jsme se třídou vyrazili na výlet do Prahy do Národního muzea. Přijeli jsme brzy. V muzeu bylo ještě zavřeno, proto jsme šli naproti do McDonald’s, kde jsme se dobře najedli, a pak mohla začít prohlídka. V muzeu jsme viděli mnoho zajímavých věcí.
Martin: „Nejvíc se mi líbil salón s vodními živočichy.“
Valča: „Myslím, že Národní muzeum v Praze je nejlepší ze všech muzeí. Např. Oči mamuta s mládětem vypadaly tak realisticky… A to nemluvím o těch kamenech. Nevím, kam až musely cestovat, vážně neskutečné…“
Matyáš: „Viděli jsme vycpaná zvířata a kostru plejtváka obrovského, Bibli a různé druhy kamenů.“
Miluška: „ Líbilo se mi všechno, ale nejvíce mamuti. Ohromila mě jejich velikost, síla, dlouhé kly a upřímné oči.“
Po prohlídce expozic jsme se vyvezli výtahem do kopule, odkud byl krásný výhled na celou Prahu. Na závěr jsme si koupili na památku suvenýry. Domů jsme se vrátili vlakem a autobusem už docela unavení, ale velmi nadšení. Výlet se vydařil a všem se moc líbil.

Žáci 2. ročníku

NM druhaci 2022 1NM druhaci 2022 2