škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Hodina kódu 2019

Ten, kdo se i letos zapojil do celosvětového projektu Hour of Code, proměnil dvě vyučovací hodiny v nekončící taneční mejdan. Organizátoři měli skvělý nápad, na který kývli Katy Perry, Shawn Mendes, Panic! At The Disco, Lil Nas X, Jonas Brothers, Nicki Minaj a dalších 34 umělců. Svými skladbami vytvořili skvělý doprovod pro roztodivné tanečníky. Vymyslet taneční sestavu a rozpohybovat sólisty i jejich křoví už museli šesťáci při ICT a starší spolužáci při Praktiku práce na počítači sami. V první hodině se seznámili s možnostmi programování pomocí bloků tak, jak to učí i na nejlepších univerzitách (např. Berkeley, Harvard). Ve druhé hodině už zkoumali svou tvořivost a snažili se vytvořit a sdílet své vlastní kreace. Nejzvídavější mohli bloky proměnit v JavaScript a podívat se, jak jejich dílo vypadá ve světově nejrozšířenějším programovacím jazyce.

Kdo nevěří, ať tam běží! Vše důležité i z předchozích ročníků se dozvíte na stránkách:

code.org

Hour of Code 2019