škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Vzdělání a řemeslo 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se všechny třídy druhého stupně vypravily do Českých Budějovic na výstavu Vzdělání a řemeslo. Naše, tedy devátá třída, se sešla za pět minut sedm na vlakovém nádraží v Chotovinách. Z Chotovin jsme jeli vlakem až do Českých Budějovic. Tam jsme vystoupili a svižným krokem se vydali na výstaviště, kde se celá akce konala. Na výstavišti jsme měli dvě hodiny rozchod, abychom si prohlédli stánky jednotlivých  škol, získali informace o školách a dostali spoustu letáčků. Po prohlídce jsme dostali rozchod a pak už pelášili zpátky na vlak do Tábora a potom ještě přestup a už jsme byli zpátky v Chotovinách. Z exkurze jsem si odnesla spoustu informací, zážitků, ale také hodně letáčků, bolavé nohy a únavu z celodenního chození a postávání. I přesto jsem si to užila a zjistila spoustu nových věcí.

Barbora Konopiská

Vzdelani a remeslo 2019