Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost. (Oprah Winfrey)

NAVŠTÍVIL NÁS PYTHAGORAS

Školní kolo Pythagoriády proběhlo koncem února.

Koncem měsíce února proběhlo v naší škole školní kolo Pythagoriády. Jedná se o matematickou soutěž určenou pro žáky 6. a 7. ročníku, během níž žáci řeší 15 problémových úloh. Mezi příklady se objevují logické slovní úlohy, číselné analogie, rébusy atd.při jejichž řešení žáci využijí nejen znalosti získané ve škole, ale i logické myšlení a představivost.

Za každý správně vyřešený úkol získá žák 1 bod, tj. maximální zisk 15 bodů. Zisk 9 a více bodů je kritériem pro hodnocení „úspěšný řešitel“.

Školního kola se zúčastnilo celkem 22 žáků. Vítězem v 6. ročníku se stal Jan Křemen (10b) a stal se i jediným „úspěšný řešitelem“ na naší škole. Na 2.–3. místě se umístili: Lenka Ťoupalová a Petr Šmejkal (8b). Vítězkou v 7. ročníku se stala Anežka Krejčová (6b).

Pythagoriáda