Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok. (Martin Luther King Jr.)

Mikulášská berla 2014

Těsně před Mikulášem se uskutečnila v naší sportovní hale soutěž ve šplhu po tyči. Již druhého ročníku Mikulášské berly se zúčastnilo přes čtyřicet žáků prvního stupně.

V nejmladší kategorii dívek, ve které soutěžily žákyně 1. až 3. třídy, zvítězila Klára Fialová časem 12 sekund. Časem 13 sekund obsadila druhé místo Tereza Marešová a na třetím místě skončila časem 15 sekund Tereza Holubová.

V kategorii nejmladších chlapců zvítězil Petr Orel, který vylétl téměř až ke stropu haly za 9 sekund. Druhé místo obsadil časem 11 sekund Vojtěch Bětík a na bronzový stupínek vyšplhal za 13 sekund František Chalupský.

V kategorii mladších dívek, ve které soutěžily žákyně 4. až 5. třídy, zvítězila časem 9 sekund Dominika Šimková. Těsně za ní na druhém místě skončila Michaela Plešáková a třetí pak byla Anna Borová.

V královské kategorii mladších žáků zvítězil absolutně nejrychlejším časem dne 7,8 sekundy Pavel Babický. Velmi těsný souboj o druhé místo nakonec pro sebe rozhodl časem 9,6 Adam Nováček a pouze o pár desetin sekundy odsunul na třetí místo Tomáše Knotka.

Berla 2014