škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Mikulášská laťka 2014

Již tradičně se na Mikuláše konala v chotovinské sportovní hale atletická soutěž ve skoku vysokém. Domácí atleti soupeřili s žáky z Opařan a nedalekého Borotína. V soutěži se nakonec představily téměř tři desítky mladých výškařů.

Kategorie mladších žákyň byla nejvyrovnanější. První místo si mezi sebe rozdělily Adéla Pastyříková a borotínská Monika Babická, když shodně skočily 110 cm. O třetí místo se výkonem 105 cm podělily Andrea Mráčková a borotínská Magdaléna Švecová.

V mladších žácích si prvenství vyskákal David Čech, který zdolal jako jediný laťku ve výšce 135 cm. Na stupně vítězů ho doprovodil jeho spolužák Matěj Kubík, který výkonem 125 cm obsadil druhou příčku. Třetí pak skončil borotínský Lukáš Ďurec.

V početně nejméně zastoupené kategorii starších žákyň jsme zůstali bohužel bez medaile. Vítězkou se nakonec stala borotínská Adéla Stiborová, která se ladně přehoupla přes velmi slušných 135 cm a zcela zaslouženě zvítězila. Druhé místo získala výkonem 125 cm borotínská Markéta Plocová, třetí pak byla výkonem 120 cm Tereza Borůvková z Opařan.

V královské kategorii starších žáků nejlepším zápisem svých pokusů zvítězil Tomáš Cetlovský, který tak obhájil své vítězství z loňského roku. Hned za ním skončili výškaři z Opařan v pořadí Tomáš Břicháček a Jan Petr. Všichni tři skočili shodně nijak závratných 135 cm.

Závěrem chci poděkovat všem závodníkům a popřát jim hodně nejen sportovních úspěchů. Našim výškařům děkuji za vzornou reprezentaci školy.