škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš. (Steve Jobs)

Štafeta s Lídou

Naše základní škola se zúčastnila prvního ročníku celorepublikové atletické soutěže ve štafetovém běhu. Pořadatelem Štafetového poháru je Český atletický svaz pod přímým patronátem mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmily Formanové. Krajské kolo se konalo ve čtvrtek 15. května v Nové Včelnici a zúčastnilo se ho deset základních škol z celého Jihočeského kraje.

První se běžela štafeta na 8x100 metrů (ročníky 2004–2006). Naši nejmladší atleti časem 2:24 minut obsadili krásné 3. místo. Štafeta běžela v tomto složení: Matěj Čech, Ondřej Mráček, Jiří Honza, Petr Mareš, Jana Svačinová, Karolína Cápková, Anna Borová, Michaela Plešáková.

Druhá štafeta na 8x100 metrů (ročníky 2002–2004) ve složení Martin Makovec, Matěj Volf, Vojtěch Krejčí, Adam Cetlovský, Adéla Krejčová, Aneta Chalupská, Andrea Mráčková, Adéla Pastyříková zaběhla čas 2:12 minut a obsadila 2. místo.

Třetí nejdelší štafeta na 8x200 metrů byla složena ze čtyř mladších a čtyř starších atletů. Naše barvy tentokrát hájili Matěj Čech, Jiří Honza, Anna Borová, Michaela Plešáková, Adam Cetlovský, Martin Makovec, Andrea Mráčková, Adéla Pastyříková. Časem 4:44 minut obsadili opět vynikající 2. místo.

V konečném pořadí této velmi atraktivní atletické disciplíny obsadila naše vesnická škola 2. místo a pouze o jedno místo nám uniklo celorepublikové finále v Kolíně.

Konečné pořadí škol:                         1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko                   9:07 minut

(Sčítaly se všechny tři štafety.)          2. ZŠ a MŠ Chotoviny                                    9:21 minut

3. ZŠ Nerudova České Budějovice              9:25 minut

4. ZŠ Kamenice nad Lipou                        9:26 minut

5. ZŠ Komenského Soběslav                     9:29 minut

Všem atletům chci moc poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.