škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Zlatý úspěch v kraji

Po okresním kole olympijského víceboje následovalo krajské kolo s podtitulem souboj o jihočeský region. Naše škola v něm měla svou zástupkyni díky Veronice Křížové, která tu obhajovala loňské prvenství. Účastníci absolvovali pět disciplín – 60 m, skok daleký, shyby, hod míčkem a volitelnou disciplínu běh na 1000 m nebo driblink kolem kuželů. Po malém zaváhání na sprinterské trati (9,85 s), solidním skoku (365 cm), výborných shybech (61) a průměrném míčku (27,50 m), ztrácela Veronika v patnáctičlenném startovním poli z druhého místa na svou konkurentku z Písku 57 bodů. Na své oblíbené trati 1000 metrů si Veronika počínala skvěle a zaběhla čas 3:37, za který byla ohodnocena 902 body. Její soupeřka si vybrala driblink a za 2 minuty zvládla driblováním zaběhnout 276 metrů, za což dostala 785 bodů. A protože ani ostatní konkurentky nedosáhly lepšího výkonu, radovala se Veronika z nádherného prvního místa a zlaté medaile. 

Olympijsky viceboj kraj 2024 bOlympijsky viceboj kraj 2024 a