škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil! (Karel Havlíček Borovský)

Florbal prvního stupně v Soběslavi

Florbalisté z řad žáků prvního stupně odehráli svůj turnaj v Soběslavi. Ve skupině nás na úvod čekaly Tučapy, s kterými jsme zvítězili 2:1. Nezdar přišel s Mladou Vožicí, která nás přehrála nejen výsledkově, a pro nás to znamenalo prohru 0:3. Táborské soukromé gymnázium se prezentovalo pěknými výkony, ale brzy jsme vyhrávali už o dva góly. Nakonec gymnazisté dokázali skóre vyrovnat a výsledkem byla remíza 2:2. Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti Zborovské, která je tradičně na sportovním poli velmi silná a v Soběslavi vyhrála celý turnaj. My jsme jim nedokázali vzdorovat a odešli s prohrou 0:4. Konečným čtvrtým místem ve skupině jsme se dostali v další fázi turnaje do skupiny o konečné 5.–8. místo. Na úvod jsme se utkali s Dražicemi, které se ukázaly jako silný protivník. Zápas skončil výsledkem 1:3. Druhé utkání jsme odehráli o poznání lépe a svedli velkou bitvu s Helsinskou. V napínavém utkání se šancemi na obou stranách se žádný z týmů nemohl dlouho prosadit. Až asi 4 vteřiny před závěrečnou sirénou to byl náš tým, který kapituloval. Tím jsme prohráli 0:1 a skončili na celkovém 8. místě.

Florbal narodka Sobeslav 2024