škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Holky měly v okrese nabito

Žáci ze 4. třídy zahájili 14. března svůj okresní turnaj ve vybíjené třemi prohrami se školami ze Soběslavi, Sezimova Ústí a z táborské Husovy školy. Tím se kvalifikovali do skupiny o konečné 13.-16. místo, kde jsme zvítězili nad Orbis Pictus a Malšicemi a prohráli s Chýnovem. Celkově jsme se umístili na 13. místě.
Lépe se vedlo chlapcům z 5. tříd, kteří ve středu 20. března zvládli boj a celkově se umístili na krásném 6. místě z 15 zúčastněných škol.
Největší radost jsme měli při vybíjené dívek z 5. tříd. Byly sehraným družstvem a celkově se jim podařilo vyhrát 3. místo  z 11 zúčastněných družstev a tím i bronzové medaile a pohár. 
Máme radost z tak šikovných žáků.
Mgr. Patrik Elhenický
Mgr. Marie Kopečková

vybijena okres 45 2024