škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok. (Martin Luther King Jr.)

Okresní florbal žáků a žákyň 6. a 7. tříd

V listopadu proběhly florbalové turnaje žáků a žákyň 6. a 7. tříd ve sportovní hale Mír v Táboře.

Nejprve změřili své síly s florbalisty jiných škol chlapci. V prvních dvou zápasech s žáky ZŠ Bechyně Školní a táborského soukromého gymnázia naši florbalisté jednoznačně vyhráli. V dalším zápase jsme i přes velkou snahu prohráli s pozdějším vítězem celého turnaje ZŠ Zborovská. Poslední zápas ve skupině se ZŠ Opařany po vyrovnaném boji skončil prohrou našich florbalistů, a proto jsme obsadili ve skupině 3. místo. V posledním zápase o 5.-6. místo se ZŠ Malšice jsme prohráli 0:2, a skončili tak na 6. místě.

Postřehy chlapců:

Florbal byl fakt dobrý a bavil mě. Sice jsme vyhráli jen dva zápasy, ale za to jsme byli šestí.

Nejlépe jsme hráli první zápas s Bechyní, vyhráli jsme 3:0. Dal jsem 2 góly.

Turnaj se mi velmi líbil.

Příště vyhrajeme.

Dívky byly rozlosovány do skupiny B, kde hrály 5 zápasů. V prvním zápase porazily ZŠ Planou 2:0. Druhý zápas jsme prohrály se ZŠ Zborovskou, byl to asi nejtěžší souboj. Další dva zápasy se ZŠ Soběslav Edvarda Beneš a ZŠ Jistebnice jsme po velkém boji vyhrály. V závěrečném zápase ve skupině se ZŠ Veselí jsme i přes velkou snahu v posledních 10 vteřinách dostaly gól a prohrály 0:1. Ve skupině jsme se umístily na 2. místě. Dalšími soupeřkami v boji o 1.-4. místo byly florbalistky ZŠ Bechyně Školní a ZŠ Husova. S dívkami z Bechyně jsme prohrály 0:2 a v posledním zápase s dívkami z Husovky jsme po urputném souboji vyhrály 1:0. Toto vítězství nám přineslo nádherné 3. místo v turnaji.

Postřehy dívek:

Bylo to super, moc mě to bavilo. Byla jsem šťastná, že jsem dala gól.

Byl to skvělý zážitek.

Máme medaili.

Příště bych jela zase, byla to dobrá hra.

Holky hrály moc dobře, krásně bránily, jsme třetí.

Všem florbalistkám a florbalistům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Florbal okres 2023