škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš. (Steve Jobs)

Odznak všestrannosti krajské kolo 2023

Třetího května se přes tři sta dětí z celých jižních Čech, které postoupily z okresních kol, sešlo na krajském kole Odznaku všestrannosti v Táboře, ve kterém se naši dva zástupci chotovinské školy v žádném případě neztratili. Soutěžilo se v šesti disciplínách. Maksym Koniakin a Veronika Křížová začali své vystoupení na dráze ve sprintu na 60 metrů, pak skákali do dálky, dělali shyby, následně leh sedy, házeli míčkem a na závěr se rvali o každou vteřinu v běhu na 1000 metrů. Závody byly velmi napínavé a naši reprezentanti bojovali o stupně vítězů. V příjemném počasí a v duchu fair play se snažili v každé disciplíně ze sebe vymáčknout to nejlepší. Před poslední disciplínou byl Maksym na skvělém třetím místě těsně za druhým a těsně před čtvrtým závodníkem. Ani zlepšení osobního rekordu na tisícovce mu nepomohlo na celkové medailové umístění a skončil o pouhých 16 bodů na čtvrtém místě, což představuje třeba pouhé 2 leh sedy nebo 9 cm v dálce. I tak je čtvrté místo v kraji parádním úspěchem, za který můžeme Maksymovi pogratulovat. Další zajímavý souboj sváděla Verunka, která před závěrečným během ztrácela z druhého místa 48 bodů na prozatím vedoucí závodnici z Písku. Tisícovka je však Verčina parádní disciplína, na kterou se vždy těší, a bylo to znát. Svůj běh vyhrála suverénním způsobem o několik desítek metrů v čase 3:47 a své písecké soupeřce nadělila dokonce 45 sekund. Tím pro sebe ukořistila nejen vítězství a zlatou medaili, ale také zároveň postup na republikové finále, které se bude konat na začátku září v Brně. Věřím, že této pohodové, usměvavé a kamarádské dívce budeme všichni držet pěsti, protože ani v celorepublikové konkurenci nebude bez šancí. 

OV Tabor 23 1OV Tabor 23 2