škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Odznak všestrannosti krajské kolo 2023

Třetího května se přes tři sta dětí z celých jižních Čech, které postoupily z okresních kol, sešlo na krajském kole Odznaku všestrannosti v Táboře, ve kterém se naši dva zástupci chotovinské školy v žádném případě neztratili. Soutěžilo se v šesti disciplínách. Maksym Koniakin a Veronika Křížová začali své vystoupení na dráze ve sprintu na 60 metrů, pak skákali do dálky, dělali shyby, následně leh sedy, házeli míčkem a na závěr se rvali o každou vteřinu v běhu na 1000 metrů. Závody byly velmi napínavé a naši reprezentanti bojovali o stupně vítězů. V příjemném počasí a v duchu fair play se snažili v každé disciplíně ze sebe vymáčknout to nejlepší. Před poslední disciplínou byl Maksym na skvělém třetím místě těsně za druhým a těsně před čtvrtým závodníkem. Ani zlepšení osobního rekordu na tisícovce mu nepomohlo na celkové medailové umístění a skončil o pouhých 16 bodů na čtvrtém místě, což představuje třeba pouhé 2 leh sedy nebo 9 cm v dálce. I tak je čtvrté místo v kraji parádním úspěchem, za který můžeme Maksymovi pogratulovat. Další zajímavý souboj sváděla Verunka, která před závěrečným během ztrácela z druhého místa 48 bodů na prozatím vedoucí závodnici z Písku. Tisícovka je však Verčina parádní disciplína, na kterou se vždy těší, a bylo to znát. Svůj běh vyhrála suverénním způsobem o několik desítek metrů v čase 3:47 a své písecké soupeřce nadělila dokonce 45 sekund. Tím pro sebe ukořistila nejen vítězství a zlatou medaili, ale také zároveň postup na republikové finále, které se bude konat na začátku září v Brně. Věřím, že této pohodové, usměvavé a kamarádské dívce budeme všichni držet pěsti, protože ani v celorepublikové konkurenci nebude bez šancí. 

OV Tabor 23 1OV Tabor 23 2