Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil! (Karel Havlíček Borovský)

Štafetový běh na Stadionu Míru

Od rána pršelo, jen se lilo, ale ani to nám nevadilo a vydali jsme se na Stadion Míru do Tábora na štafetový běh. Všechny děti byly natěšené, v batůžku připravené tretry. Na stadionu už jen drobně mrholilo, ale foukal studený vítr. Štafetový závod probíhal podle programu. Nejdříve běhali starší a mladší žáci 100 metrů, potom smíšeně 200 metrů. Naštěstí jsme se mohli jít ohřát do haly, kde děti skákaly z místa a házely medicinbalem. Bohužel naše „želízko v ohni“ Veronika Křížová na poslední chvíli onemocnělo a některé děti byly po nemoci, takže jsme obsadili až 9. místo. Ale jsme rádi, že můžeme porovnat naše síly a nasbírat nové zkušenosti. Jistě je hodně škol, které bychom porazili, ale ty se na štafetový běh neodvážily.
Stafetovy beh 23

Základní škola a Mateřská škola, Osvobození 47, Chotoviny

10:09,88

8x100 Thea Doležalová, Veronika Hlubocká, Šárka Petráňová, Bohdana Hovdiak, Martin Šimek, Václav Kromka, Josef Lukeš, Matyáš Cibulka