škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kde hrozí bída, tam hrozí socialismus, a kde hrozí socialismus, tam hrozí bída. (Alois Rašín)

Starší žáci na Soukeníku

Ve středu 20. dubna jsme se se spolužáky vydali na fotbalový turnaj pro žáky 8. a 9. ročníků. Hrálo se na Soukeníku v Sezimově Ústí. Když jsme dorazili, poslali nás do šaten. Byly tam čtyři týmy – ZŠ Husova, Bechyně FK, SÚ Náměstí a ZŠ a MŠ Chotoviny. Tyto týmy byly zároveň v naší skupině. Převlékli jsme se a neměli jsme ani dvacet minut na rozcvičení.
V prvním zápase jsme se setkali s Bechyní FK, podle mě favoritem turnaje. Zvítězili jsme 1:0 (gól – Filip, asistence – Lachout). Druhý zápas skončil pro náš celek též kladně a znovu 1:0, trefil se Filip. Třetí zápas proti ZŠ Husova už přinesl více akce, konečné skóre 2:1 pro nás (góly – Lachout, Cirkl, vlastní gól Cirkl). Těmito výkony jsme suverénně ovládli naši skupinu bez jediné prohry.
Dostali jsme se do skupiny o 1.–4. místo. Nejdříve jsme se setkali se ZŠ Zborovská. Ze začátku se o odkryté brány netrefil Lachout a od té doby dominovali soupeři. Nakonec nám došly síly a prohráli jsme 0:2. Druhý zápas jsme hráli proti ZŠ Malšice, bohužel to byla další porážka 0:1. Poslední zápas o 3. místo byl se ZŠ Jistebnice. Konečně jsme začali bojovat a hráli dobře, ale protihráči dobře bránili a udolali nás 0:1. Tak jsme jeli domů s bramborovou, ale dobrým pocitem. Paní učitelka Miloschewitschová byla určitě pyšná. Šampióny se stali hráči ze ZŠ Malšice. Díky patří trenérce Marešové, která nám pomohla dostat se do boje o 1.–4. místo.

Tobiáš Filip

Soukenik 22