škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Mikulášská laťka i berla

Mikulasska berla 2019I měsíc prosinec přeje atletice a gymnastice. V naší krásné sportovní hale jsme uspořádali tradiční soutěž ve skoku vysokém, vtipně nazvanou Mikulášská laťka, které se k naší velké radosti zúčastnili i žáci ze ZŠ Borotín a ZŠ a MŠ Mladá Vožice. Domácím borcům svědčila znalost prostředí a dosáhli mnoha úspěchů. V kategorii dívek 8.–9. třídy zvítězila výkonem 135 cm Jana Svačinová a v kategorii chlapců 8.–9. třídy Tomáš Hronek výkonem 150 cm. Sofii Moosové stačilo překonat laťku ve výšce 115 cm, aby obsadila 2. místo v své kategorii dívek 6.–7. třídy.

Nejlepší výškaři změřili své síly i v okresním kole Mikulášské laťky, které každoročně hostí Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře. Ve velké konkurenci skončila Jana Svačinová výkonem 140 cm na krásném 6. místě a Tomáš Hrnek vybojoval svým osobním rekordu 155 cm také 6. místo.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a medailistům gratulujeme.

Pro žáky prvního stupně se konala soutěž ve šplhu o tyči, kterou v prosinci nahradila Mikulášská berla. V kategorii nejmladších žáků z 1.–2. třídy vyhráli Tobiáš Friedrich a Kamila Bartoňová, v kategorii starších 3.–5. třída si vavříny odnesli Štěpán Pecka a Aneta Orlová.

 

Mikulasska latka 2019