škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Kdo se vyzná v mapě - nebloudí!

Dne 26. září pořádal klub OK Střelka na naší škole orientační běh. Už ráno mě bolely nohy tak, že jsem nevěděl, jestli to vůbec uběhnu. Po třetí vyučovací hodině jsme se přesunuli ven k lesu a dostali instrukce, mapu a speciální čip k měření času mezi jednotlivými kontrolami. Naštěstí nám počasí přálo, vzduch se ohřál na něco kolem šestnácti stupňů. Řekl bych vcelku ideální podmínky pro sportovní kratochvíli tohoto typu. Nebylo vedro ani zima. Každý jsme měli parťačku nebo parťáka. Na start musela nastoupit i jedna trojice.
Naštěstí mě noha přes den přestala bolet, takže jsem byl v plné síle a připraven k přespolnímu běhu. Přiložením čipu ke kontrole na startu jsme spustili časomíru a vyběhli směrem k první kontrole. Ta byla uprostřed cesty, každý o ni musel zakopnout, tak jsme neztráceli čas a mohli se rychle vydat dál. Zato u kontrol číslo pět a sedm jsme bloudili i my. V lese jsme se vyznali skvěle, jelikož to nebyl náš první orientační běh. Byli jsme dobře připraveni. Orientační běh se mi velice líbí a určitě bych si ho chtěl někdy zkusit zas.

Tomáš Hronek

Kufrovani u kostela 2019