Naučil jsem se být šťastný tím, že jsem své touhy omezoval, místo abych je uspokojoval. (John Stuart Mill)

Exkurze druhých tříd do Tábora

Středu dvacátého šestého června si všichni druháčci zpříjemnili společnou exkurzí do Tábora. Počasí nám přálo, byli jsme příjemně naladěni, a tak nebránilo nic tomu, abychom po osmé hodině ranní nasedli na vlak a odjeli. Aby nás neopustila dobrá nálada, po příjezdu do Tábora přišel čas na dobrou svačinu. Cestou na Žižkovo náměstí děti bedlivě poslouchaly střípky z historie o tomto městě. Připomněli jsme si, kdy a kým byl Tábor založen, na jaké řece město leží, kdo byl Jan Žižka z Trocnova, jaká významná místa zde můžeme najít a spoustu dalšího. Krásné počasí nás vybídlo k závěrečnému osvěžení v cukrárně. Unavení, ale spokojení. I tak by se dalo shrnout poslední společné cestování druháčků v tomto školním roce.

Exkurze druhaci Tabor 2024