škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Čarodějnický den ve druhých třídách

Poslední dubnový den si druhé třídy společně užily naplno. Všichni jsme se sešli před osmou hodinou ranní ve třídách, abychom doladili převleky a děti se dozvěděly, co je čeká. Žáci vytvořili namíchaná družstva napříč třídami. Neskrývali nadšení, že mohou opět spolupracovat se svými kamarády z druhé třídy. Týmy si vymyslely svá čarodějnická jména a soutěžení mohlo začít. Prostranství u kostela nám nabídlo slunná i stinná místa, která jsme využili k plnění různých úkolů. Nechybělo procvičení slovních druhů, měkkých a tvrdých i/y ani opakování sčítání a odčítání do sta formou slovních úloh. Nevynechali jsme míchání lektvarů a vymýšlení příběhů o čarodějnicích. Čas rychle plynul a nastala nejočekávanější chvíle, tedy vyhlášení nejlepších převleků. Rozhodování bylo velmi těžké, protože někteří si na přípravách dali opravdu záležet. Své ocenění za hezký převlek si nakonec odneslo pět čarodějek a čtyři čarodějové. První místa obsadili Martin Snopek z 2. B a Veronika Kořínková z 2. A. Ostatní se mohli radovat z diplomu za účast a sladké odměny. Už teď se těšíme a připravujeme na další společné akce, kterými si zpříjemníme poslední čtvrtletí tohoto školního roku.

Carodejnice druhe tridy 2024