škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

K tomu, abychom jasně viděli, často stačí jen změnit úhel pohledu. (Antoine de Saint Exupéry)

Po stopách českých pohádek

V pátek 12. května 2023 se všichni prvňáčci vydali po stopách českých pohádek. Mnozí byli nedočkaví, nemohli dospat, ale konečně nastal náš den D. Černé mraky na obloze nám dávaly jasný pokyn, abychom do našich baťůžků přibalili pláštěnky, které ale nakonec naštěstí nebyly potřeba. Nic nebránilo tomu, abychom se podle plánu v osm hodin ráno vydali na Pohádkovou stezku. Nemohli jsme zahálet, přece jen před námi byla trasa dlouhá tři kilometry plná vědomostních i sportovních úkolů. Prvním úkolem dětí bylo rozdělit se do skupinek, ve kterých žáci absolvovali celý pochod. Každý tým dostal zápisový lístek, na který během stezky děti zapisovaly správné odpovědi. Děti se vyřádily nejen v lese, ale i na louce a polních cestách. Aby úspěšně soutěžící splnili všechny úkoly, museli se ponořit do děje pohádek, aby si vybavili, jak pohádkové postavy vypadaly a jak se chovaly.
Velká soutěživost mezi týmy se projevila při sportovním úkolu „ošklivých káčátek“, jejichž cílem bylo co nejrychleji překonat vytyčenou trasu a být první v cíli. Nejvíce jsme se všichni nasmáli u stanoviště, kde dobrovolníci kráčeli jako vznešené princezny či vznešení princové. Musím říci, že u některých žáků se projevilo obrovské herecké nadání, které pobavilo všechny ostatní. Nicméně čas byl neúprosný a hnal nás dál a dál. Čekalo nás vyhodnocení, kde jsme společně zkontrolovali zápisové lístky. Většině týmů vyšla správná odpověď. Protože všichni prvňáčci podali skvělý výkon, zasloužili si sladkou odměnu a diplom za účast na Pohádkové stezce. Celý den se nám vydařil, vše proběhlo tak, jak mělo a nám nezbývá, než se těšit na nějaký další společně příjemně strávený den.

Po stopach ceskych pohadek 1 2023