škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy. (Dalajláma)

Zimní les

V lednu a v únoru jsme se podobně jako naši kamarádi z 1. B vypravili do Zimního lesa. Tak se jmenoval náš projekt, kterým jsme si zpestřili hodiny prvouky, českého jazyka, výtvarné i pracovní výchovy. Poznávali jsme život lesních zvířátek v zimním období. Už víme, které zvíře přiběhne ke krmelci a které zimu přečká schoulené v noře či pod kameny, známe ptáky stálé i stěhovavé, dokonce jsou z mnohých z nás i přeborníci na poznávání zvířecích stop. Vypravili jsme se také do terénu a lesním zvířátkům jsme připravili senzační hostinu přímo v krmelci. Život veverek jsme obdivovali nejen díky roztomilému videu a povídání, ale i díky knížce Dobrodružství veverky Zrzečky, kterou nám přečetla paní učitelka. Příběhy Zrzečky jsme si velmi oblíbili, a tak si každý právě veverku vyrobil při pracovní výchově. Krmítka s ptáčky se nám také pěkně vyvedla, stejně jako liška v zimním lese. Celý projekt jsme zakončili našimi vůbec prvními referáty o zvířátkách, které všichni zvládli na výbornou.

žáčci z 1. A

Prvnaci 1A Zimni les 2023