Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Pokroky v první B

Od začátku školního roku uplynuly již dva měsíce. Během nich jsme zvládli spoustu pokroků. Zpočátku se prvňáčkům moc nechtělo sedět celé dopoledne v lavicích a soustředit se na práci. Pro některé bylo těžké osvojit si základní pravidla a zvyknout si, že už si nebudeme jenom hrát. Vysvětlili jsme si, co a kdy můžeme a nemůžeme ve škole dělat. Jak už to bývá, někteří se respektovat pravidla naučili hned a někteří s nimi stále trochu bojují. Učíme se vzájemně se tolerovat a naslouchat si. V září a říjnu jsme se věnovali především uvolňovacím cvikům, které nám pomáhají k nácviku psaní písmen a číslic. Abychom si zapamatovali, jak správně sedět a držet tužku, naučili jsme se básničku, pomocí které si základní návyky často připomínáme. V českém jazyce se prvňáčci naučili krůček po krůčku číst jednoduchá slova, v matematice řešit jednoduché příklady, v prvouce jsme se věnovali přírodě kolem nás, místu, kde žijeme a správnému chování na ulici. Oblíbená je i hudební výchova, kde si zpíváme lidové písničky s pohybovým doprovodem a objevujeme rozmanité zvuky a tóny. Aby žáci věděli, že škola je i zábava, někdy se učíme formou hry a velký ohlas má i práce ve skupinkách. Moji prvňáčci mají skvělé rodiče, kteří svým dětem pomáhají každý den s domácí přípravou a naše spolupráce a komunikace, troufám si říci, funguje dobře.

Pokroky 1B 2022