Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. (John Stuart Mill)

Prvňáčci v Moravči

Naši prvňáčci se ve školních lavicích moc neohřáli a už vyrazili na výlet směr Moraveč. Ve středu 7. září se každý vyzbrojil svačinkou a pitím a pěkně po svých ťapal příjemnou pěšinou za Chotoviny. Cestou se povídalo a zpívalo ostošest, a tak měli všichni ideální příležitost si popovídat nejen se svými kamarády ze školky, ale také se seznámit s novými spolužáky a poznávat své paní učitelky jinak než ve třídě. V Moravči nás rozesmála roztomilá prasátka a hlavně na všechny čekala zasloužená odměna – nanuk a limonáda. Cesta zpět lesem byla doplněna o týmovou hru, která ukázala, že vůbec nezáleží na tom, kdo je z áčka, kdo je z béčka, kdo se s kým zná ze školky, kdo je tu nový, kdo je Čech, nebo Ukrajinec. Prvňáčci si totiž hráli společně a svůj první výlet ve škole si opravdu užili.

Prvnacci v Moravci 22