Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost. (Oprah Winfrey)

Spring Day 2006

People are very clever, but war is clever – never.
mandloň Květen má většina lidí spojen se záplavou květů v přírodě. Letos to šeříky do 8. května nestihly. Přesto žáci druhého stupně Základní školy v Chotovinách přemýšleli o tom, co pro ně znamená slovo mír, když vyrůstají v zemi, které se válka již tak dlouho nedotkla. Loni jsme u příležitosti Spring Day zasadili mandloň a letos, jak vidíte, krásně vykvetla. Stihla to do 9. května – Dne Evropy.  Inspirovala nás, a proto jsme přidali pár veršů k básni o míru.
Afrika Ne všechny děti mají to štěstí žít v míru a blahobytu. Prvním krokem ke zlepšení jejich situace jsou informace o jejich bídě a nadějích, které se dostanou k těm dětem i dospělým, kteří to štěstí měli. Proto se zástupci tříd prvního stupně naší školy vydali do Českých Budějovic a zapojili se do projektu Nejsme sami na světě – co si přeji já, co kamarádi v Africe. Byli úspěšní a jejich plakát na dané téma bude vystaven v Bruselu. Doufáme, že i tahle kapka pomůže rozhýbat kola rozvojových programů určených ku pomoci našim kamarádům v Africe i jinde na světě.