Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. (John Stuart Mill)

Setkání s paní Knihou - tentokrát o Vánocích

První krůček zamýšleného dlouhodobého projektu, který dětem připomene krásu knihy a ukáže jim, jak krásné mohou být chvíle s ní strávené. Poprvé jsme se setkali v prvním týdnu adventu.

Jestli jste četli minulého Školáka, tak možná víte, o čem budu psát. Setkání s paní Knihou bylo na naší škole poprvé, takže úplná novinka. Bylo to tak. Někteří žáci druhého stupně se v pátek po škole sešli s učiteli z modrého patra (pro lajky z druhého patra) paními učitelkami Sochůrkovou a Honzovou a panem učitelem Honzou. Byla to taková školní odpolední. Školu jsme opouštěli o deváté, ale ještě jsme se doprovázeli až k vrátkům. Ani chvilku jsme se nikdo nenudili. Páni učitelé pro nás připravili mnoho zajímavého. Četli jsme, malovali, psali knihu, vytvářeli ob­rázky a řetěz, smáli se, pekli, jedli, pili a všem nám spolu bylo moc hezky. Všechny naše činnosti vy­cházely z toho, že jsme spolu pro­žívali advent a všem je nám milá paní Kniha. A nakonec to nejlepší, prostě třešnička na dortu. Přišla na řadu černá hodinka při svíčkách. Vyprávěli jsme všichni příběh na téma Kam se odstěho­valy stromy. Vyplynula z toho ta­ková nesmyslnost, že nešlo zadr­žet smích. Pak jsme vyrazili do studené noci, ale spolu nám zima nebyla. Všem zúčastněným se to moc líbilo a už se těšíme na příště. Děkujeme škole za útočiště v naší kuchyňce a maminkám za vynika­jící moučníčky.

Připomínka

Jednou budem dál!