škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Jedeme dál

Přesně v polovině dubna jsme spolu s jednou z našich konzultantek Evou Volfovou zamířili do matičky Prahy, kde se na půdě a to doslova jednoho z pracovišť ministerstva školství konal seminář pro příjemce grantu Na zelenou Nadace Partnerství. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o tom, jak správně použít peníze, které jsme od nadace dostali, a rozjeli se domů s jasnou představou jak dál.

Hned v pondělí 19. dubna se konala další akce našeho projektu. Do Chotovin zavítalo mobilní dopravní hřiště. Dva sympatičtí policisté v bílých čepicích zopakovali žákům prvního stupně pravidla silničního provozu především pro cyklisty a přísným okem pozorovali jejich pohyb po dopravním hřišti. Na zjištěné přestupky  zatím mile a bez trestu upozorňovali. Bez přilby byl přístup zakázán. Na závěr se pochlubili služebním vozidlem a seznámili nás s jeho vybavením. V rámci projektu Dejte přednost dětem, který podpořila v programu Na zelenou Nadace Partnerství, jehož generálním partnerem je společnost AXA, jsme pozvali i velkáče z naší mateřské školy, aby trénovali pohyb na kolech a koloběžkách po veřejných komunikacích pod odborným dohledem. Do provozu smějí zatím jen pod ochranou rodičů, ale prevence dopravních úrazů stojí nejméně a zachraňuje lidské životy.

Zatímco plánujeme podobu zastřešené kolárny a počítáme penízky, přemýšlíme o tom, že by šikovní tatínci našich malých cyklistů mohli pomoci se stavbou kolárny, protože kromě dřevěné konstrukce, kterou zadáme firmě, budeme muset připravit patky a vydláždit pruh trávy před konečnou montáží. Pokud věnujeme svou práci, obec by mohla dodat potřebný materiál a nemuseli bychom šetřit na velikosti kolárny. Vše je zatím v jednání, a pokud někdo chcete pomoci, přihlaste se prosím ve škole, nebo napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejdůležitějším krokem našeho projektu bude vypracování dopravní studie, která navrhne řešení kritických míst. Místa jsou již zmapována, ale řešení se budou teprve hledat.
Na úterý 11. května 2010 je od 16,00 hodin v učebně ICT v nové budově základní školy naplánována další veřejná schůzka pracovní skupiny. Pozváni jsou zástupci obce, SÚS JčK- závod Tábor, MěÚ Tábor - odbor dopravy, Policie ČR, nově i krajský koordinátor Besipu a samozřejmě dopravní projektant. Smyslem této schůzky je dosáhnout kompromisu ve stanovisku všech zájmových stran a předat projektantovi takové zadání, se kterým budou všechny strany souhlasit a které bude schopna obec v budoucnu realizovat. Je to poslední šance pro všechny, kteří se o dopravu v obci zajímají a chtějí přispět nápadem či připomínkou. Všechny srdečně zveme, protože věříme, že víc hlav víc ví a že to, na čem se dohodneme dnes, nebude bouřit zlou krev zítra. Přijďte a pomozte udělat svou obec bezpečnější. Dejte přednost dětem!
autor je koordinátorem školního projektu Na zelenou – Dejte přednost dětem

dpd_logo-np-obdelnikdpd_logo-axa-obdelnik

 

 

 

dpd_workshop