škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

Hodina kódu 2023

Hodně snahy i absencí kvůli nemocem určilo průběh naší další Hour of Code. Letos jsme učili ptáka létat, královnu bruslit a účastníci mohli také pomoci sbírat odpadky ve vesmíru. Certifikát o úspěšném zvládnutí hodiny kódu si nakonec odnesli všichni. Ti, kteří chyběli, nemusí být smutní, protože jejich chvíle přijde příští týden při další hodině Praktika práce na počítači. Hodina kódu je totiž už jedenáctým rokem volně dostupná každému bez ohledu na bohatství, pohlaví, rasu, národnost, náboženství a další okolnosti, které by o nás předem neměly rozhodovat v naší cestě za štěstím. I takové je poselství Hodiny kódu. Na to, aby se člověk začal učit s počítači pracovat, komunikovat nebo si jen hrát, není nikdy pozdě. Přejeme všem, aby to během svého života stihli a měli ho tak snazší a bezpečnější.

Hour of Code

Technologie mění svět, to vidí každý. Mnozí si ale zřejmě neuvědomují, že čím více technologiím rozumíme a umíme je ovládat, tím více je můžeme využít ve svůj prospěch. Zároveň se však mnohem lépe dokážeme bránit zlu, jež se jejich prostřednictvím mnohem snáze šíří mezi mnohdy bezbrannými lidmi.

Certificate ZS Chotoviny