škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Další projektový den na Spojích

Ve středu 18. 9. 2019 jsme opět se zájemci z osmé a deváté třídy navštívili Střední školu spojů a informatiky v Táboře. Do areálu školy jsme dorazili krátce před osmou hodinou. Pro nás deváťáky se po vstupu do školy žádné překvapení nekonalo, protože jsme školu navštívili už několikrát. Po chvíli čekání ukázka začala, a my se přesunuli do učebny, která byla plná počítačů. Vyslechli jsme dvouhodinovou přednášku o 3D tiskárně. Na úvod jsme si řekli nějaké zajímavosti o tisku 3D. Například jaké materiály se k tisku používají a také jsme se dozvěděli, které programy lze pro ovládání 3D tiskárny použít a jaký používá právě zdejší škola. S tímto programem jsme se učili pracovat, a dokonce jsme si vytvořili vlastní hrneček. Hned jsme narazili na jedno omezení, které tato technologie zatím má. Hrnek byl bohužel moc velký a nestihl by se vytisknout. Proto jsme si vytvořili ještě menší přívěšky na klíče. První dvě hodiny uběhly celkem rychle, ale nás čekala ještě druhá část ukázky. Po krátké přestávce jsme vešli do laboratoře, která byla hned vedle a tam na nás čekala hra, díky které jsme si mohli složit různé elektrické obvody. Celé dvě hodiny jsme skládali, a musím říct, že nám to docela šlo. Ukázka sice skončila, ale nás ještě čekal oběd v areálu školy, a pak už jen cesta zpátky do Chotovin.

 

Jakub Krätzer

matikaE